Usługi
Remonty silników hybrydowych

W ZELTECH–ME Spółka z o.o. oferuje usługę remontu stojana części elektrycznej silnika do samochodu z napędem hybrydowym.

Hybrydą określamy napęd auta będący połączeniem dwóch silników: benzynowego i elektrycznego. Pierwszym autem hybrydowym na świecie produkowanym na skalę masową była Toyota Prius, która zadebiutowała w 1997 roku. Od tego czasu można mówić już o kilku generacjach tego rodzaju napędu oraz o różnym stopniu zaawansowania napędu hybrydowego w autach. W klasycznym samochodzie auto napędza silnik spalinowy poprzez skrzynię biegów,  w napędzie hybrydowym źródłem energii pozostaje silnik spalinowy, jednak alternator i rozrusznik zastępuje tu system silników generatorów prądu, inwertery prądowe oraz systemy akumulatorów. Skrzynię biegów zastępuje przekładnia planetarna, łącząca silnik spalinowy, silniki elektryczne i układ przeniesienia napędu na koła. Przekładnia planetarna rozdziela moc, steruje pracą silnika spalinowego i silników-generatorów.

W ZELTECH–ME Spółka z o.o. zajmujemy się tylko regeneracją silników-generatorów elektrycznych.

Nie wykonujemy demontażu silnika z samochodu. W celu wykonania usługi należy do nas dostarczyć silnik-generator lub sam stojan silnika. Stosujemy najwyższej jakości materiały izolacyjne i druty nawojowe produkcji zagranicznej i krajowej. Każdy obiekt po remoncie poddawany jest próbom, zgodnie z wymaganiami EN.

Zapytaj o usługę